X

Head Soela sadama seltsi liikmed!

Sadamahooaeg on lõpule jõudmas, sadamasse on jäänud veel tõsisemate kalameeste paadid, sest nagu teate, see õige kala hakkab alles kohale jõudma.

Sadama selleaastased projektid on lõpetatud, mustkattega teed ja platsid on valmis, elektrivalgustid põlevad, vooluvõtupostid kaidele on paigaldatud.

28. septembril toimusid sadamas sügisesed sadamatalgud, kus jällegi hulk töid sai tehtud: võrgukuuri tagune drenaazh on paigaldatud, lipuväljaku aluspind tasandatud ja kivikoormad veetud idamuulile täiteks. Seltsiliikmete toetusena paigaldati sadamasse videovalve kaamerad, salvestusseadmed ja WiFi-ruuter Internetiühendusega, mis võimaldab kaamerapilti ka suvalisest maailma otsast jälgida. Lähiajal on oodata ka reaalajas videopildi ilmumist seltsi kodulehele. (Sellest kõigest räägime lähemalt üldkoosolekul.)
Talgutest võtsid osa 17 seltsiliiget, paljud neist kaaslastega. Talgud lõppesid nagu ikka rikkaliku talgulaua taga.

Tänud kõigile tublidele talgulistele!

Laupäeval, 9. novembril kell 16.00 on plaanitud sadama rekonstrueerimise II etapi tööde lõpetamise puhul sadama avamise üritus, kuhu olete kõik oodatud. Ürituse korraldajateks on Leisi vallavalitsus ja Soela sadama selts.

Seoses teedeehituse lõpetamise väikese viivitusega ei saanud me talgutel kõiki plaanitud töid ära teha. Näiteks on vaja enne avamisüritust paigaldada tagasi terrassilauad, mis said eemaldatud teedehituse ajaks. Samuti on vaja ürituseks ette valmistada seltsiruum (koristada, elektrikaablid vedada, ehituspraht põletada), sissesõidul olev ring täita pinnasega ja korrastada jne.

Teen ettepaneku korraldada veel väike talgupäev laupäeval, 2. novembril, algusega kell 10.00. See on hea võimalus neile, kes eelmisel talgupäeval ei saanud osaleda, heastada oma "auvõlg". (Vajalikud tööriistad: akutrellid, labidad, rehad, luuad.)

Hea uudis seltsile on see, et sadama puurkaevu, vesivarustuse, navigatsiooniprojekti, mõõdistuse ja navigatsioonimärgistuse toetustaotlus on saanud Saarte Kalanduse hindamiskomisjonilt positiivse hinnangu. Lõplik projektide rahastamise kinnitamine toimub 8. novembri üldkoosolekul.

Meeldetuletuseks veel, et meie seltsi üldkoosolek toimub 29. novembril kell 17.00 Allika Villas Meiuste külas, kus kõigist tehtud ja plaanis olevatest projektidest lähemalt juttu tuleb.


Tervitustega,
seltsi juhatuse nimel
Margus

Arhiiv