X

Willa Inga

Artikkel ilmus ajalehes Saarte Hääl 19/05/2015 - autor: Ain Lember

2010. aastal PRIA toetusega renoveeritud, kuid mitte päevagi töötanud Leisi külalistemajas avab uus omanik pärast ümberehitustöid kohvik-võõrastemaja Willa Inga.

Pärast loodetavasti lähiajal veterinaarkeskuselt saadavat tunnustust avatakse viimati Leisi lokaali nime all tuntud hoones 50-kohaline kohvik ja kuus tuba 16 inimese majutamiseks. Uue kohviku avamiseelne peaproov leidis aset aga juba pühapäeval, kui ajutise loa alusel laada puhul avatud kohvikut külastas nelja tunni jooksul 150 inimest, kes ostsid ära kõik väljapandud soojad saiad, pirukad ja koogid.

Siiski ei ole kohalik rahvas ainus, keda Willa Inga omanik klientidena näeb. Leisi vallast pärit Inga Toivonen (Magus) naasis Saaremaale pärast 25 Soomes elatud aastat ja põhjanaabrite juures Prantsuse naisteriiete müümisega tegelenud ettevõtja on oma mahuka kliendibaasi alles hoidnud.

“Minu kliendid olid pisut paremini toimetulevad soome naised ja ma arvan, et ma saan oma endisi kliente ka praegusel rindel väga edukalt ära kasutada,” ütles Toivonen, kelle sõnul on tema uue ettevõtmise vastu Soomest suurt huvi üles näidatud.

Kuigi Willa Inga pole avamiseelses saginas jõudnud end booking.com kliendiks registreerida ja kodulehtki alles valmib, küsivad inimesed juba tube näha ja broneeritud on ka esimesed sünnipäevapeod. Kohvikus on kaks eraldi ruumi, kus saab privaatselt pidada sünnipäevi või peiesid, samuti on uus maja avatud koolituste läbiviimiseks.

Willa Inga pakub bufeemenüüd, mis tähendab, et külastaja saab ise endale toitu ette tõsta. “Väga kirjuks menüüd ajada ei taha, vahetame ja proovime, eks see esimene suvi katsetamise asi on,” rääkis perenaine Inga Toivoneni sõnul üritavad nad maja avatuna hoida ka talvel. Selle tarvis on Ingal välja mõeldud mitmesuguseid pakette, näiteks Soome naistele mõeldud ilupakett. “Tellin 6–8-liikmelisele grupile kosmeetiku, juuksuri, maniküüri jne, kuid õhtusöögile ja öömajale jäävad nad Leisi,” rääkis Toivonen.

Leisi vallas tegutseva söögikoha Sassimaja peremees Aadu Grepp ütles, et konkurents on teretulnud ja kui Willa Inga suudab oma maja aastaringselt lahti hoida, oleks see kõva sõna. Grepp ise on ööbimiskohtade ehitamisest loobunud. “Meil on ehitusload ja projekt kõik olemas, aga majutuskoha ehitamine nõuab palju raha,” rääkis ta. “Kui juba Kuressaare linnas on majutuskohade täitumusega probleeme ja toauksed on kinni, mis sa seal Leisis teed siis,” lisas ta.

Praegune omanik ostis Leisis Kuressaare maanteel asuva hoone kaks aastat tagasi 57 000 euroga kohtutäituri sundmüügist. Hoone endine omanik OÜ Aktsioon sai PRIA-lt hoones külalistemaja avamiseks 99 733 eurot toetust. Nüüd nõuab PRIA kohtutäituri kaudu ettevõttelt toetust tagasi, kuid tagasinõutud summat laekunud ei ole.

Arhiiv