X

Head talgulised ja talgute toetajad!

Kui talgujuht Urmas laupäeva hommikul Soela sadamas talgupäeva sisse juhatama asus, oli vihm juba sadama hakanud. Otsustasime, et kui ilm ei parane, siis suuremaid kangelastegusid tegema ei hakka, ja teeme ära ainult hädapärased tööd, nagu ujuvkai käigupoomide sisseviimine ja ettevalmistustööd betoneerimiseks. Varsti aga sadu lakkas tunnikeseks, tööhoog võttis tuurid üles ja alguses uskumatu lõpptulemusena said viieks tunniks planeeritud tööd tehtud kolme ja poole tunniga.

Paika said ujuvkai käigupoomid, kiiresti tekkis põhjamuulile ajutine laudtee betoonikäru jaoks, betoonisõlm alustas tööd ja uute muuliotsamärkide aluste betoneerimine võis alata. Samaaegselt said võsast puhtaks maanteeäärne metsatukk ja supelranna teeäär. Varsti olid ka muruplatsid rehitsetud, keevitustööd lipuvarda ja muuliotsamärkide aluste juures tehtud, võsa lõkkeplatsile kokku veetud. Puhtaks said seltsiruumi aknad ja võrgukuuri sein, paika sai baari valamu, baarilett sai uue värvikihi.

Nagu ikka, lõppesid talgud ühise söögilaua taga erinevaid talgutoite maitstes. Talgutel osales 40 heatujulist ja töökat talgulist, kellele kõigile suur tänu tõeliselt toimeka ja tulemusliku talgupäeva eest! Uued muuliotsamärgid paigaldame laupäeval kahe nädala pärast, kui betoon on kivistunud. Samuti on veel plaanis ekskavaatoritöö spordiplatsil vana kütusemahuti aluse korrastamiseks. Lisan Reeda talgupiltidele veel mõned fotod talgutöödest.

Märkmeid talgute kohta tegi: Margus.

Kevadtalgud läbi Reeda ja Imbi fotosilma.

Arhiiv