X

Nagu juba teavitatud, siis 28. septembril algusega kell 10:00 toimuvad Sadamatalgud.

Selleks ajaks peaksid sadama teed ja platsid olema valmis ja saame sadamale anda heakorrastatud väljanägemise.
Plaanis on sellised tööd:
1) võrgukuuri drenaazhi paigaldustööd - materjalid olemas, osa tööd on ka tehtud. Siin peamiseks tööks drenaazhitoru paigaldamine koos geotekstiili ja killustikuga. Palju käsitsitööd, kuna mehhanismidega ei saa võrgukuuri taga liikuda ennem, kui on killustik toru ümber paigaldatud. Pärastise kruusakihiga katmise saab teha masinate abil.
Töövahendid: säärikud, labidad, käsikärud.
2) tulevaste muruplatside koristamine, silumine, katmine mullakihiga, rullimine. Korjatud kivide vedu muuli täiteks.
Töövahendid: rehad, labidad, kärud, kindad.
3) võrgukuuri dekoratiivseina lõpetamine, karkassi ja lattide paigaldus.
Töövahendid: akutrell, miiusaag, loodlaud.
4) terrassilaudise paigaldamine. Seoses sellega, et tee-ehitajad saaksid mustkatte paigaldada kuni terrassiääreni välja, oleme lahti kruvinud 4 äärmist lauda, mis vaja nüüd tagasi panna.
Tööriistad: akutrell, miiusaag.
Need on olulisemad tööd, mis peaks katsuma ära teha. Kui ilm lubab ja osavõtjaid rohkem, siis ka: savimäe osaline katmine kattevõrguga, supelranna ettevalmistustööd, idamuuli otsa väliskülje parandamine, tuuletõkkeplaadi paigaldus seltsiruumi tagaseina jm.
Pärast talgutöid istume seltsiruumis, peame plaane tulevikuks, maitseme talgutoitu ja talgujooki. Nagu ikka, võib igaüks tuua talgulauale midagi enda äranägemise järgi.
Kuna sadamas nüüd palju ahvenaid (ka hauge, säinaid, kokri), siis huvilised saavad pärast talgutööd ka võistu kala püüda.
Tervitustega,
seltsi juhatuse nimel
Margus

Arhiiv