X

Allikas: Saarte Hääl / Mehis Tulk 23.08.2016

Väikesadamate arengu ning kogukondliku tegevuse tunnustuskonkursil on 14 nominendi seas ka kolm Saaremaa valda.

Merekultuuriaasta 2016 ja riigihalduse minister Arto Aas kuulutasid kevadel välja konkursi väikesadamate arengu ning kogukondliku tegevuse tunnustamiseks, mille eesmärk on tõsta esile Eesti rannakülade ja saarte rolli väikesadamate arendamisel. Välja antakse kolm võrdset preemiat suurusega 3000 eurot. Lääne-Saare vald osaleb konkursil Karala külaelu arendamise seltsi ja Roopa sadamaga, Leisi vald Soela sadamaga ja Salme vald on preemiaväärilisena esile toonud Salme jõesadama, Läätsa paadisadama, Lõmala sadama ja Lodja sadama Rahustes.

Väikesadamate arengu ning kogukondliku tegevuse tunnustus määratakse juriidilisele isikule, seltsingule või kohaliku omavalitsuse üksusele, kes on osalenud oma piirkonna väikesadama arendamisel, lähtudes kogukondlikust huvist.

Konkursile esitati kokku 14 nominenti üle Eesti, tulemused tehakse teatavaks koos preemiaraha üleandmisega septembri lõpus.

Hindamiskomisjoni kuuluvad rahandusministeeriumi riigihalduse ministri nõunik Madis Timpson, rahandusministeeriumi regionaalpoliitika talituse osakonna talitusejuhataja Kaire Ööbik, merekultuuriaasta 2016 algataja Urve Tiidus ja Eesti väikesadamate arenduskeskuse juhatuse liige Kati Kukk.

Arhiiv