X

Saarlane Arno Kuusk andis välja mahuka värsiraamatu, kus pildistab maailma senryu ja haiku vormis.

“Olen paari aasta jooksul justnagu kõrvaltvaataja piilunud iseenda peas ja meeltes toimuvat ja sealt ekstraheerinud mõtteid ja tundeid ning püüdnud need jaapani kolmerealise ja 17-silbilise värsivormi võrku. Sisse jäid mõttesähvatused ja mõtisklused elust ja ilust, lustist ja vaevast ning muidugi ka igapäevaste toimetuste ja puhkehetkede kajastused. Enamikus humoristlikus laadis,” avab Kuusk ise 340-leheküljelise teose saamislugu.

Illustratsioonid kritseldas autor ise – sellistena on nad osa lugude sisust, mida kirjutaja ise kõige paremini mõistab, ja need aitavad seetõttu kaasa luuleteksti paremale mõistmisele ning ka mitte liiga tõsiseltvõetavusele, mis mõnede värsside puhul on paslik.

Eelmine luulekogu “Saatus sünnib peas” on Kuuse sõnul otsas. “Esialgne hirm, mis tekkis Meie Maa luulevaatleja küsimusest, et milleks niisuguseid värsse kirjutatakse, on nüüdseks taandumas. Suusõnalised vastukajad on julgustavad, ehkki ma ei kavatse kauemaks luulepõllule jääda, kui just sisesund luulevormi kasutamist nõuab. Julgust mõnikord värssides oma mõtteid väljendada lisas ka ajakirjas Looming ilmunud Peeter Sauteri suhteliselt toetav hinnang,” sõnas ta.

Arhiiv